Üdv. Van egy régi orosz ventilátorom, amit nem igazán tudom hogyan kéne bekötni. Annyi biztos hogy 220 Volt 50 Hz-ről megy. Van 3 ugyanolyan színű vezetéke.
Mindegyiket mindegyikkel megmérve 0,81 kOhm az ellenállása.
Sziasztok.
Új vagyok a fórumon, szabályokat elolvastam, remélem mindent rendben csinálok :) Ha nem szóljatok nyugodtan.
Olcsó pénzért beszerezhetek, egy Tektronix 453 régi 2 csatornás 50Mhz oszcilloszkópot. A gond az, ahogyan a címben is említettem a katódsugár ( remélem ez a helyes megnevezése ) megjelenik egy pillanatra majd egy 2 másodperc után eltűnik. Amit megfigyeltem, hogy a katódsugárnak a képcsövön maradása az függ az Intensity beállítástól.
Tehát, hogy ha az Intensity potit letekerem minimumra, akkor a katódsugár bekapcsolás után megjelenik egy 0.5 másodpercre, de amikor a potit feltekerem a maximumra, akkor a bekapcsolás után képernyőn marad kb. 1,5 vagy talán 2 másodpercig is és megint eltűnik.
Tehát ez mindig bekapcsolás után történik, ha bekapcsolva hagyom a készüléket akkor többet nem jelenik meg. Ki kell kapcsolnom és megint vissza, hogy megjelenjen egy időre.
Remélem érthető voltam. Ha esetleg kell akár videót is feltölthetek a jelenségről :)
Az érdekelne, orvosolható e a gond, mert ha igen akkor megvenném a készüléket és ha igen akkor hol kezdjem a keresést :) Nem vagyok gagyi az elektronikához mivel mérnöknek készülök, de szkópot még nem javítottam.
Aleksz
Sziasztok!
Kaptam egy GANZ XTH-1 típusú spec. ellenállásmérőt, külső táp bemenettel. Tud valaki erről a mérőműszerről valami leírást, mert eddig mérni még nem sikerült vele. Minden tökéletesnek tűnik, sehol nem találtam hibát, az alapműszer is rendben. A hídban két csúszóellenállás is be van építve, mérhető forgatáskor mindegyik
értéke. Néhány kép a műszerről.
Szevasztok!
Szeretnék lassan változó feszültséget mintavételezéssel rögzíteni, például egy áramgenerátorral megtáplált NiCd akku feszültségének változását az idő függvényében. De már más téma is felmerült.
Előkotortam a régi, fent jelzett műszeremet, a laptopon telepítve volt a műszerhez kapott MAS-VIEW program.
Nagy vonalakban rá is jöttem a használatának a módjára. Mértem egy potméterrel összekapcsolt 9V-os elemet. Amikor a 9V-ot elkezdtem csökkenteni, és 4V alá került a mérendő feszültség, minden mintavételnél egy figyelmeztető ablakot rakott ki:
'0 003' is not a valid floating value
Közben írta befelé az újabb mérési értékeket, de az ablakok, azok mindig csak jöttek.
Az ablakok csak egyre szaporodtak. Ha ekkor kikapcsoltam a műszert, a mintavételezés, és a szaporodásuk megállt, és addig nem engedett semmit csinálni, le sem lehetett az egész programot állítani, ameddig az ablakokat egyenként be nem zártam kézzel.
Megpróbáltam eleve 4V alatt indítani a mérés sorozatot, az ablakok akkor is jöttek.
Szerintem minden elképzelhető variációt kipróbáltam, és nem volt hajlandó működni 4V alatt ablakok megjelenítése nélkül.
A régi laptop, amivel először próbálkoztam egy Toshiba, és azon még Win98 van telepítve.
Ezt követően próbálkoztam egy másik régi Gericom laptoppal, azon XP operációs rendszer van.
Az eredmény azonos.
Gondolom, hogy volt már dolguk másoknak is ezzel a MASTECH MAS-345 műszerrel.
Kérnék szépen okosítást!
Valamit nem jól csináltam, vagy ennek a rendszernek ezek a korlátai?
Vagy létezik ehhez a műszerhez egy másfajta szoftver is?
Itt például egészen más az ernyőkép, mint ami nálam bejelentkezik:
https://www.youtube.com/watch?v=COMDHCKeN0g
Jó lenne időnként ilyen, vagy ehhez hasonló, esetleg órákig tartó sorozatmérést csinálni.
Vagy létezik erre másfajta PC-hez csatlakoztatható eszköz, és/vagy program elérhető áron?
Túl sokat nem szeretnék költeni rá.
Üdv.: Pista.
Szevasztok!
A számomra lehetséges megoldást ide írtam: ID:395500
Üdv.: Pista.